Εντυπωσιακοί οι κυπελλούχοι στο πρώτο επίσημο φιλικό!

Με νίκη ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στο διεθνές τουρνουά στα Σκόπια, το τμήμα Χάντμπολ ανδρών του ΠΑΟΚ, επικρατώντας της Στρούγκα με 19-27.
Photo Credits: @acpaok

Ο Δικέφαλος ήταν καλύτερος από την αρχή του αγώνα, έχοντας σταθερά το προβάδισμα. Ύστερα από το πρώτο δεκάλεπτο ο Δικέφαλος είχε προβάδισμα, 4-5, το οποίο επέκτεινε στη συνέχεια, 9-11. Οι τυπικά γηπεδούχοι έβγαλαν αντίδραση στο τελευταίο πεντάλεπτο του πρώτου ημιχρόνου, με αυτό να λήγει ισόπαλο, 12-12.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι κυπελλούχοι Ελλάδος ανέβασαν ακόμα περισσότερο την απόδοση τους, παίρνοντας άμεσα στο προβάδισμα στο πρώτο δεκάλεπτο, 16-17. Με σταθερά καλή απόδοση και στα δύο μέρη του γηπέδου, οι παίκτες του ΠΑΟΚ αύξησαν το προβάδισμα τους, 16-20. Μην αφήνοντας περιθώριο αντίδρασης, οι «ασπρόμαυροι» πήραν ξεκάθαρο προβάδισμα στο τελευταίο δεκάλεπτο, παίρνοντας τη νίκη με 19-27.

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 4-5, 6-8, 7-9, 9-11, 12-12 (ημχ.), 14-15, 16-17, 16-20, 17-21, 19-24, 19-27