Έφυγε με το διπλό από την Έδεσσα ο ΠΑΟΚ

Σε μία υπέροχη ατμόσφαιρα από τους φίλους του ΠΑΟΚ στην Έδεσσα, ο Δικέφαλος επικράτησε του Αερωπού με 23-29, στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής της Handball Premier.
Photo Credits: @acpaok.gr website

Με την ενέργεια του Κόσμου του, ο ΠΑΟΚ μπήκε κυρίαρχος στον αγώνα, ελέγχοντας πλήρως τον ρυθμό του παιχνιδιού και στις δύο πλευρές του γηπέδου, 3-8. Με πολύ καλή άμυνα και ώριμες αποφάσεις στην επίθεση, οι «ασπρόμαυροι» συνέχισαν να διατηρούν την διαφορά υπέρ τους, 5-10. Στο τελευταίο δεκάλεπτο του πρώτου ημίχρονου ήταν και εκείνο «ασπρόμαυρο», με τον ΠΑΟΚ να πηγαίνει στα αποδυτήρια προηγούμενος στο σκορ με 9-14.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι παίκτες του Δικεφάλου ξεκίνησαν «μουδιασμένα», επιτρέποντας στους γηπεδούχους να μειώσουν στο σκορ στα πρώτα δέκα λεπτά, 16-17. Σ' εκείνο το σημείο ο ΠΑΟΚ ανέβασε ρυθμό, άφησε πίσω του το «νεκρό» διάστημα του πρώτου δεκαλέπτου στο δεύτερο ημίχρονο, παίρνοντας και πάλι τα... ηνία του αγώνα, 22-27. Μην αφήνοντας περιθώρια αντίδρασης στον Αερωπό, ο Δικέφαλος πήρε ακόμα μία νίκη, επικρατώντας με 23-29.

Ύστερα από το τέλος του αγώνα, Κόσμος και παίκτες πανηγύρισαν όλοι μαζί τη νίκη, με τους τελευταίους να τους αφιερώνουν τη νίκη και να τους ευχαριστούν για την δυναμική παρουσία τους στο ΔΑΚ Έδεσσας.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για το σύνολο του Στέλιου Σεϊρεκίδη, την Τετάρτη 27 Μαρτίου και ώρα 19:30, εντός έδρας, κόντρα στον ΑΕΣΧ Πυλαίας, στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής της Handball Premier.

Τα πεντάλεπτα: 2-3, 3-8, 4-9, 5-10, 8-12, 9-14 (ημχ.) 14-16, 16-17, 18-20, 20-23, 22-27, 23-29