Άνοιξε λογαριασμό ο Τζίμας! (vid)

Kαθοριστικός και σκόρερ ο 18χρονος φορ του ΠΑΟΚ στο “διπλό” της Νυρεμβέργης, ο οποίος αποβλήθηκε στο φινάλε με απευθείας κόκκινη κάρτα!
Photo Credits: @PAOKFC

Το πρώτο του γκολ με τη φανέλα της Νυρεμβέργης πανηγύρισε πριν από λίγο ο Στέφανος Τζίμας!

Ο 18χρονος φορ, που αγωνίζεται δανεικός στον γερμανικό σύλλογο από τον ΠΑΟΚ, μπήκε στον αγωνιστικό χώρο στο 58ο λεπτό της εκτός έδρας αναμέτρησης με την Ουλμ και με το σκορ στο 1-0 υπέρ των γηπεδούχων, έξι λεπτά αργότερα ισοφάρισε για την ομάδα του σε 1-1 με ωραία κεφαλιά στην κίνηση!

Στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων δε, η Νυρεμβέργη κέρδισε πέναλτι, το οποίο αρχικά έχασε ο Σλάιμερ, όμως ο διαιτητής διέταξε την επανάληψη της εκτέλεσης και ο Ντούμαν που ανέλαβε τη δεύτερη εκτέλεση, δεν έκανε λάθος!

Στο 11ο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Τζίμας αντίκρισε την απευθείας κόκκινη κάρτα για επικίνδυνο μαρκάρισμα, σε φάση που επανεξετάστηκε από το VAR αλλά η αρχική ετυμηγορία του διαιτητή παρέμεινε ίδια!

Το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το φινάλε, με τη Νυρεμβέργη να φτάνει έτσι στους επτά βαθμούς μετά από πέντε αγωνιστικές (2 νίκες, 1 ισοπαλία 2 ήττες).