Ασταμάτητος Τζίμας: Σκόραρε δύο γκολ σε 20 λεπτά - Τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι που βρίσκει δίχτυα! (vids)

Εκπληκτικός Στέφανος Τζίμας με την φανέλα της Νυρεμβέργης, με τον Έλληνα επιθετικό να έχει σκοράρει δύο γκολ στα πρώτα 30 λεπτά της εκτός έδρας αναμέτρησης κόντρα Γκρόιτερ Φιρτ!
Πηγή: sdna.gr
Photo Credits: @PAOKFC

Η Νυρεμβέργη προηγείται στο ημίχρονο επί της Γκρόιτερ Φιρτ με 0-3, με τον 18χρονο στράικερ, δανεικό από τον ΠΑΟΚ, να έχει καταφέρει να γράψει δις το όνομα του στον πίνακα των σκόρερ!

Μάλιστα, σκόραρε ένα γκολ το οποίο ακυρώθηκε, ενώ έφτασε πολύ κοντά και στο χατ τρικ, χάνοντας μεγάλη ευκαιρία!

Ο Τζίμας πραγματοποιεί ηχηρές εμφανίσεις στα γήπεδα της Γερμανίας, έχοντας πλέον επαφή με τα αντίπαλα δίχτυα για τρία συνεχόμενα παιχνίδια, χάρη στα γκολ που πέτυχε στις αναμετρήσεις με Πρόισεν Μούντσερ και Ουλμ, χωρίς φυσικά να συμπεριλαμβάνονται οι δύο αγώνες που έμεινε εκτός λόγω αποβολής.