Έκανε το 3Χ3 στο Πανόραμα ο ΠΑΟΚ mαteco!

Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις του στην Α1 Χάντμπολ γυναικών ο ΠΑΟΚ mαteco, επικρατώντας στο Πανόραμα της ΑΕΠ με 20-22, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής.
Photo Credits: @acpaok

Καλύτερα ξεκίνησε στο παιχνίδι ο ΠΑΟΚ mαteco, ο οποίος πήρε μικρό προβάδισμα στο πρώτο πεντάλεπτο, 1-3. Οι «ασπρόμαυρες» συνέχισαν να διατηρούν το προβάδισμα τους, το οποίο μάλιστα με την συμπλήρωση του 20λέπτου, αυξήθηκε, 5-8. Οι γηπεδούχες αντέδρασαν και μείωσαν στο γκολ, 8-9, με τον ΠΑΟΚ mαteco να ανεβάζει ρυθμό, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια μπροστά στο σκορ με 10-12.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι παίκτριες του Δικεφάλου συνέχισαν να διατηρούν το προβάδισμα τους, δίνοντας ιδιαίτερη έμφαση στην άμυνα, 12-15. Έχοντας συμπληρωθεί 45 λεπτά παιχνιδιού, ο ΠΑΟΚ mαteco ήταν μπροστά στο σκορ με τέσσερα γκολ, 15-19. Στη συνέχεια η διαφορά μειώθηκε, 18-20, με τον Δικέφαλο όμως να έχει στον έλεγχο του την αναμέτρηση. Η διαφορά των δύο τερμάτων παρέμεινε, με τον ΠΑΟΚ mαteco να παίρνει τη νίκη με 20-22, κάνοντας το 3Χ3 στην Α1.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για το σύνολο του Δημήτρη Πελεκίδη, την Κυριακή 3 Νοεμβρίου και ώρα 16:00, εκτός έδρας, κόντρα στον Άρη Νίκαιας, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Α1 Χάντμπολ γυναικών.

Τα πεντάλεπτα: 1-3, 3-4, 4-5, 5-8, 8-9, 10-12 (ημχ), 12-13, 12-15, 15-19, 18-20, 20-22, 20-22

ΠΑΟΚ mαteco (Πελεκίδης): Τσικνάκη, Κερλίδη 2, Ε. Τροχίδου 4, Μεντεσίδου 2, Κ. Κουκμίση 3, Κωστοπούλου, Χ. Τροχίδου 1, Μάταβς, Σεβδίλη 1, Γκρμπάσεβιτς 1, Σελεμίδου, Αργυροπούλου 1, Κουλούρη 1, Μπουράτο 4, Μπάρανικ 2.