Φιλική ήττα από την Χιμπέρνιαν...

Για το δεύτερο φιλικό στο πλαίσιο της προετοιμασίας του ο ΠΑΟΚ έχασε με 1-0 από την Χιμπέρνιαν ...
Photo Credits: @paokfc.gr website

Το παιχνίδι κρίθηκε από το γκολ που σημείωσε στο 5' ο Μπόιλ μετά από λάθος του Κοτάρσκι, ένα γκολ κυριολεκτικά από το πουθενά για την Χιμπέρνιαν!

Ο Ράζβαν Λουτσέσκου έδωσε χρόνο συμμετοχής σε 23 συνολικά παίκτες του, θέλοντας να τσεκάρει τον βαθμό ετοιμότητάς τους, παρατάσσοντας δύο διαφορετικές ενδεκάδες σε κάθε ημίχρονο.

Ο ΠΑΟΚ στο πρώτο 45λεπτο ήταν καλός, είχε τις φάσεις για να φτάσει στο γκολ, όμως οι ευκαιρίες που βγήκαν δεν αξιοιποιήθηκαν.  Στην καλύτερη από αυτές, στο 4' ο Ντεσπόντοφ βρέθηκε σε θέση τετ α τετ, αλλά ο Ο Μπούρσικ τον σταμάτησε.

Στην επανάληψη η ομάδα είχε ανούσια κατοχή μπάλας χωρίς να απειλήσει, αλλά και χωρίς να απειληθεί από τους Σκωτσέζους.

Χιμπέρνιαν: Ο Μπούρσικ, Μίλερ, Εκπιτέτα, Οχόρα, Ομπίτα, Μόρια-Ουέλς, Κάμπε, Κάντεν, Μπόιλ, Βέντε, Νιούελ.

ΠΑΟΚ (α' ημίχρονο): Κοτάρσκι, Σάστρε, Εκόνγκ, Κουλιεράκης, Ράφα, Καμαρά, Σβαμπ, Ντεσπόντοφ, Μουργκ, Τάισον, Μπράντον.

ΠΑΟΚ (β' ημίχρονο): Ταλιχμανίδης, Όττο, Θυμιάνης, Μιχαηλίδης, Μπάμπα, Τσιγγάρας, Οζντόεφ, Βιεϊρίνια, Γκούμας, Κουαλιάτα, Σαμάτα.

....................................

85ο λεπτό: Σουτ του Κουαλιάτα, σε κόρνερ ο τερματοφύλακας της Χιμπέρνιαν.

83ο λεπτό: Σμυρλής στη θέση του Βιεϊρίνια,

80ό λεπτό: Έχει την κατοχή της μπάλας ο ΠΑΟΚ, αλλά δεν απειλεί!

60ό λεπτό: Χωρίς κάποια αξιόλογη φάση ως τώρα στην επανάληψη! Συνεχίζει να δημιουργεί προβλήματα ο αέρας και στις δύο ομάδες!

Η ενδεκάδα του ΠΑΟΚ:  Ταλιχμανίδης, Όττο, Θυμιάνης, Μιχαηλίδης, Μπάμπα, Τσιγγάρας, Οζντόεφ, Βιεϊρίνια (83' Σμυρλής), Γκούμας, Κουαλιάτα, Σαμάτα.

Ξεκίνησε η επανάληψη

39ο λεπτό: Ίδια τύχη είχε και το σουτ του Τάισον.

38ο λεπτό: Σουτ του Μουργκ άουτ.

36ο λεπτό: Γύρισμα του Ντεσπόντοφ, σουτ του Μπράντον άουτ.

35ο λεπτό: Σκοράρει ο Μουργκ αλλά το γκολ ακυρώνεται σαν οφ σάιντ!

29ο λεπτό: Σε κόρνερ ο Κοτάρσκι την κεφαλιά του Οχόρα.

27ο λεπτό: Ωραία ανάπτυξη ο ΠΑΟΚ, άουτ το πλασέ του Καμαρά.

20ό λεπτό: Μετά από φάουλ που εκτέλεσε ο Τάισον, κεφαλιά του Καμαρά άουτ!

19ο λεπτό: Καλό σουτ του Τάισον, η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

14ο λεπτό: Υπάρχει τραυματισμός του Ντεσπόντοφ, ο οποίος δέχτηκε σκληρό μαρκάρισμα από κάποιον Ομπίτα. Επανήλθε ο Κίριλ, δείχνει να είναι οκ!

10ο λεπτό: Ο Κότάρσκι μπλόκαρε το σουτ του Μπόιλ.

9ο λεπτό: Λάθος ο Σάστρε, σε κόρνερ ο Κουλιεράκης προ του Μπόιλ.

5ο λεπτό: Αστείο λάθος του Κοτάρσκι και 1-0 με τον Μπόιλ, γκολ από το πουθενά για την Χιμπέρνιαν!

4ο λεπτό: Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Ντεσπόντοφ να βγαίνει  τετ α τετ αλλά ο Ο Μπούρσικ τον σταμάτησε.

15:03 Το παιχνίδι ξεκίνησε με την Χιμπέρνιαν στη σέντρα ...

Έντονη η παρουσία των οπαδών του ΠΑΟΚ στο γήπεδο, είναι περισσότεροι σε σχέση με το ματς με την ΑΕΚ Λάρνακας!